Start Brzeziny zagrał na piątkę

Efektowne zwycięstwo odnieśli w sobotę piłkarze Startu Brzeziny. Podopieczni Damiana Gamusa pokonali na własnym boisku Włókniarza Konstantynów5:0 (2:0) w spotkaniu 14. kolejki łódzkiej klasy okręgowej. Brzezinianie wykorzystali błędy rywali i zasłużenie dopisali na swoje konto komplet punktów.

Start od samego początku wypracował optyczną przewagę. Gospodarze starali się grać głównie długimi piłkami. W 11. minucie na wolne pole wypuszczony zostałTomasz Kaźmierczak. Pomocnik wbiegł w pole karne i oddał silny strzał z ostrego kąta, który przed siebie odbiłJakub Światłowski. Tam najsprytniej zachował sięBartłomiej Polcyni z bliskiej odległości wbił piłkę do siatki. Pięć minut później napastnik miejscowych faulowany był tuż przed linią pola karnego. Do piłki podszedłRadosław Surowieci fantastycznym uderzeniem w okienko bramki podwyższył prowadzenie. Goście mogli przed przerwą częściowo odrobić straty. Po ładnym rajdzie środkiem boiskaMarcin Herskiwypuścił sam na sam z bramkarzemPrzemysława Cębrzyńskiego.Strzał napastnika zdołał obronićMariusz Jatczak, a dobitka okazała się niecelna.

Szkoleniowiec StartuDamian Gamuspostanowił stopniowo przeprowadzać zmiany w swoim zespole. W 50. minucie na placu gry pojawił się szesnastoletniWojciech Koperniak. Młody piłkarz osiem minut później wpisał się na listę strzelców. Biegnący lewą stroną Kaźmierczak zagrał w pole karne na jedenasty metr. Tam piłkę przepuściłRobert Szubert, a Koperniak pewnym uderzeniem umieścił ją w siatce. To trafienie wyraźnie podłamało piłkarzy z Konstantynowa, którym odeszła ochota do gry. Co chwila groźne sytuacje przeprowadzali brzezinianie. W 65. minucie po wejściu w pole karne Polcyn wystawił piłkę Kaźmierczakowi, który oddał silny strzał na bramkę. Futbolówkę plecami trącił jeszczeKrzysztof Orłowskii czarno-czerwoni mogli cieszyć się z kolejnego gola. W końcówce swoją cegiełkę dołożył jeszczeJacek Bernat, który wyczekał bramkarza, oddał techniczny strzał i ustalił końcowy rezultat na 5:0 dla gospodarzy.

Start Brzeziny – Włókniarz Konstantynów 5:0 (2:0)
Bramki:Bartłomiej Polcyn 11, Radosław Surowiec 16, Wojciech Koperniak 58, Krzysztof Orłowski 65, Jacek Bernat 81

Start:Jatczak – Poździej, Janowski, Matusiak, Lindner (50′ Koperniak) – Przybylski, Grzywacz, Szubert (60′ Orłowski), Surowiec, Kaźmierczak – Polcyn (70′ Bernat).